Відділ освіти, культури, молоді та спорту Білопільської Районної Державної Адміністрації Сумської області

76-та річниця вигнання нацистів із України

76-та річниця вигнання нацистів із України

 

Сьогодні, 28 жовтня, Україна відзначає важливу дату у своїй історії - День звільнення від фашистських загарбників. Саме цей день вважають датою остаточного вигнання окупаційних фашистських військ за межі території України. Тож, цього року виповнюється 76 років від дня вигнання нацистських окупантів із України.

Так, у місті Білопілля біля Меморіалу Слави загиблим воїнам відбулося урочисте покладання квітів за участю представників районної та міської влади, делегацій установ і організацій міста. Присутні поклали квіти до Меморіалу загиблим воїнам та вшанували хвилиною тиші пам’ять мільйонів українців, полеглих за визволення Батьківщини.

Також покладання квітів до пам’яток воєнної історії сьогодні відбулось у всіх населених пунктах Білопільського району.

У бібліотеках району оформлені інформаційні викладки літератури, тематичні полиці, книжкові виставки, куточки бойової слави, перегляди літератури, виставки документів, архівних матеріалів, фотографій воєнних років на теми: «Про подвиги ваші складають вірші та пісні», «Народна пам’ять про захисників Вітчизни», «Вічний вогонь пам’яті», «Спасибі за життя, солдати Перемоги», «Уклін живим, загиблим слава», «Свято честі, свято слави, свято Перемоги», «Пам’ять подвигу», «Батьки і діти Перемоги», «Роки обпалені війною», «Книга Пам’яті України розповідає», «Пером і пензлем про війну». Крім того, у книгозбірнях району були організовані виставки творів мистецтв, фотографій воєнних років, документів та історичної літератури.

Закладами культури спільно із загальноосвітніми школами проведені віртуальні мандрівки, літературні екскурсії, години інформації, онлайн екскурсії місцями бойової слави: «Низький уклін тобі, солдате», «В ім’я життя за землю України», «Україна в полум’ї війни», «Подвиг синів України вічно живе у серцях», «Герої війни, що давно закінчилась», «Подвиг синів України вічно живе у серцях».

Працівниками Улянівської селищної бібліотеки разом з учасниками любительського об’єднання «Патріот» було проведено віртуальну мандрівку-подорож «Місцями рідного краю». Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника воїнам-землякам, загиблим у роки Другої світової війни та братської могили.

У Кальченківському сільському будинку культури для відвідувачів проведено інформаційну годинку «Пам’ять про героїв-односельців», в ході якої присутні дізналися про історію визволення України від нацистських окупантів та згадали героїв-земляків, що загинули в роки Другої світової війни.

Працівниками Шкуратівського сільського будинку культури та сільської бібліотеки було проведено урок мужності «Вічна слава всім, хто загинув, вічна слава всім, хто живий», у Гуринівському сільському будинку культури відбулася краєзнавча година «Згадаймо поіменно наших земляків». Мета заходів: патріотичне виховання молоді та формування у підростаючого покоління активної життєвої позиції, героїчної спадкоємності поколінь.« повернутися до списку новин