Відділ освіти, культури, молоді та спорту Білопільської Районної Державної Адміністрації Сумської області

Ушанування пам’яті жертв політичних репресій та геноциду кримськотатарського народу

На виконання листа голови Сумської обласної державної адміністрації  «Про вшанування пам’яті жертв політичних репресій та геноциду кримськотатарського народу»  та з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій,  привернення  уваги  суспільства  до  трагічних  подій в історії України та кримськотатарського  у закладах загальної середньої освіти району проведено онлайн-заходи. А саме:  акція «Запали свічку», онлайн-уроки, присвячені Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу,  онлайн-меседж «Метроном пам’яті», інформаційні хвилинки «Уроки минулого», які дозволила учням уявити масштаби репресивної політики комуністичного режиму на території України протягм 1917-1991 рр.,  хвилини мовчання, флешмоби.

            Учні  ознайомилися з віртуальними подорожами по Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили», експозиціями щодо подій 1944 та 2014 років, радянських репреcій у музеях України. Переглянули соціально-інформаційні ролики, відеоролики на пісні Джамали «1944», «Шлях додому», «Чому квіти мають очі», «Депортація кримських татар»,  групи «Океан Ельзи» до фільму «Чорний ворон», мультфільм «Книга-мандрівка Україною», документальні та художніх фільми «Хайтарма», «Чужа молитва», «Кримські татари», рекомендовані Українським інститутом національної пам’яті.

На сайтах закладів освіти та сторінках у мережі Facebook для дітей та  їх батьків створено інформаційний дайджест про політичні репресії та  насильницьке виселення кримських татар.« повернутися до списку новин