Відділ освіти, культури, молоді та спорту Білопільської Районної Державної Адміністрації Сумської області

Семінар учителів математики та фізики

          Як сформувати ключові компетентності і наскрізні вміння особистості школяра? Які педагогічні технології доцільно обрати? Як досягти творчої співпраці вчителя і учня?

         Відповіді на ці запитання намагалися знайти вчителі математики і фізики під час проведення районного семінару «Усебічний розвиток особистості учнів шляхом запровадження різних форм та методів роботи на уроках математики та фізики», який проведено на базі Ганнівсько-Вирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

          Макаруха Г.М. під час проведення уроку алгебри у 7 класі «Застосування кількох способів розкладання многочленів на множники» формувала в школярів уміння використовувати різні способи розкладання многочленів на множники, розв’язувати рівняння, знаходити значення виразів. Свою роботу з дітьми провела так, що семикласники застосовували набуті знання; удало проведено міжпредметні зв’язки, зокрема з українською літературою. Діти, розв’язуючи вирази,  досліджували життєвий шлях великого Кобзаря. Через виховання почуття пошани до великого українського поета Тараса Шевченка виховувалися патріотичні почуття майбутніх громадян України.

         Петренко Ю.М. провів  урок з фізики у 8 класі «Розрахунок опору провідника. Питомий опір речовини. Реостати». Особливістю заняття слід відзначити формування в школярів любові до фізики як науки та практичне застосування теоретичних знань. Педагогом продемонстровано роботу над методичною проблемою «Роль експерименту у викладанні фізики».

         Позаурочний захід «У математичному королівстві» об’єднав увесь загал учасників семінару, перебіг якого демонстрував артистичні вміння учнів різних вікових категорій, можливості розв’язку логічних задач, математичних цікавинок. Уся робота сприяла розширенню математичного світогляду, вихованню пізнавального інтересу до математики через казкову форму роботи.

  

 

 « повернутися до списку новин