Відділ освіти Білопільської Районної Державної Адміністрації Сумської області

Терміново. Замовлення підручників для 5-х та 10-х класів. Інструктивно-методичні матеріали

1. З 5 по 7 червня 2018 року педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) визначають потребу в підручниках для 5 класу та  заповнюють спеціальну форму (додаток 2) з використанням модуля прозорого замовлення підручників на базі інформаційно-телекомунікаційної системи «Державна інформаційна система освіти» (далі -ІТС «ДІСО»).

Педагогічні працівники ЗЗСО, професійних (професійно-технічних)  закладів освіти, що надають повну загальну середню освіту, визначають потребу в підручниках для 10 класу та  заповнюють спеціальну форму (додаток 3) з використанням модуля прозорого замовлення підручників на базі ІТС «ДІСО».

Звертаємо увагу, що до ЗЗСО, із досвіду минулих років, після 9 класу поступають на навчання лише 60-68 відсотків учнів. Відповідно і замовлятися підручники для 10 класу мають на реальну кількість учнів.

Згідно з Типовими навчальними планами для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими у новій редакції наказом Міністерства освіти і науки України від 24.11.2017 № 1541, обов’язково замовляються підручники з базових та профільних предметів, а також з двох вибірково-обов’язкових  предметів на прогнозовану кількість учнів 10 класу. Якщо два паралельні класи замовляють різні вибірково-обов’язкові  предмети,  у сумі вони складуть прогнозований контингент двох класів помножений на 2 предмети.

Підручники з предмету “Захист Вітчизни (рівень стандарту)” замовляються на кількість хлопців, а “Захист Вітчизни (рівень стандарту,“Основи медичних знань”) - на кількість дівчат у класі, у сумі має бути прогнозована кількість учнів у класі.

Заклади освіти, які вибрали підручники, що не пройшли конкурсний відбір (вони відсутні в Переліку), обирають і замовляють підручники інших авторів.

З 17 назв, серед яких підручники з іноземних мов, астрономії, захисту Вітчизни  (профільний рівень), національних мов та літератур,  проекти підручників не було подано на конкурсний відбір, тому замовлятися вони будуть після проведення додаткового конкурсного відбору.

ЗЗСО з навчанням мовами національних меншин за побажаннями учнів та їх батьків можуть замовляти підручники з переліку для ЗЗСО з навчанням українською мовою.

Спеціальні ЗЗСО для дітей з особливими освітніми потребами, що використовують підручники для ЗЗСО, замовляють підручники лише з предметів, які є в Типових навчальних планах для відповідних нозологій.

Керівники ЗЗСО та професійних (професійно-технічних) закладів освіти, що надають повну загальну середню освіту, несуть персональну відповідальність за замовлення підручників.

Кожен педагогічний працівник ЗЗСО має право повідомити на “гарячу телефонну лінію” МОН (044) 481-47-69 чи письмово на поштову адресу МОН (проспект Перемоги,10, м. Київ, 01135) або ІМЗО (вул. Митрополита Василя Липківського, 36, кім 101, м. Київ, 03035) про вплив або бажання третіх осіб вплинути на його волевиявлення щодо замовлення підручників чи факт зміни волевиявлення вчителів ЗЗСО, в якому він працює.

2. 8 червня 2018 року заклади освіти оформлюють в паперовому вигляді,  засвідчують підписом керівника (заступника керівника) результати замовлення підручників (додатки 2, 3) і передають результати замовлення на папері та в електронному вигляді (excel-формат) до органу управління освітою, якому вони підпорядковані. ЗЗСО, що знаходяться в об’єднаних територіальних громадах, передають результати вибору та замовлення до органу управління освітою за місцем розташування.

3. З 11 по 12 червня 2018 року районні  (міські) відділи освіти контролюють, щоб всі навчальні заклади своєчасно надали замовлення, узагальнюють його за формою (додатки 4, 5), роздруковують та направляють до департаментів (управлінь) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Звертаємо увагу: під час замовлення підручників для 5 класу ЗЗСО з навчанням мовами національних меншин мали право замовити підручники з переліку для ЗЗСО з навчанням українською мовою, тому потрібно перевірити кількість замовлених  підручників особливо з української мови, щоб уникнути помилок та подвійних накладів одних і тих же підручників.

4. З 13 по 14 червня 2018 року департаменти (управління) освіти і науки  контролюють, щоб замовлення надали заклади освіти обласного підпорядкування та підпорядкування МОН, Мінкультури, Міноборони, які розміщені в адміністративно-територіальній одиниці та перебувають у державній та комунальній власності, узагальнюють інформацію (додатки 4, 5) та, за підписом директора департаменту (начальника управління), скріплену печаткою, надсилають до Інституту модернізації змісту освіти, вул. Митрополита Василя Липківського, 36, кім 101, м. Київ, 03035, а також на електронну адресу navchalna_knyha@imzo.gov.ua

Органи управління освітою не мають права змінювати замовлення закладів загальної середньої освіти.

Додатки (бланки замовлень)

Наказ МОН зі списками підручників

Інструкція замовлення за допомогою КУРС: Школа

Вебінар про замовлення підручників

Оновлення для КУРС: Школа
Оновлення для КУРС: Сайт« повернутися до списку оголошень